GMP Standartlarında Üretim

Avrupa’nın GMP Standartlarında Üretim Yapabilen, En Büyük Yumuşak Kapsül Üretim Tesisi

En son teknoloji kullanılarak inşa edilen Zade Vital İlaç Üretim Tesisleri, GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretim yapabilen, Avrupa’nın en büyük yumuşak kapsül üretim tesisidir. Yıllık üretim kapasitesi 1 milyar yumuşak kapsüldür. Tesislerde ayrıca tüm likid formlar, yarı katı farmasötik formlar ve sert kapsüller de üretilebilmektedir. Tesislerin yıllık sert kapsül üretim kapasitesi ise 324 milyondur.

Cold Press (Soğuk Pres) Yağlarda Dünyanın En Zengin Ürün Çeşitliliği

Üretim aşaması sırasında hiç bir kimyasal madde kullanılmayan Cold Press üretim yöntemi, dünyada ilk kez Zade Vital Tesisleri’nde GMP standartlarında gerçekleştirilmektedir. Cold Press, yağların içeriğindeki besinsel özelliğini koruduğu için son birkaç yıldan bu yana ilgi görmektedir. Cold Press üretim biriminde, üretim esnasında hiç bir kimyasal madde kullanılmamakta, ürünün doğal besin maddeleri, terapötik etki sağlayan yararlı bileşenleri en iyi şekilde korunmaktadır. Cold Press yağ üretim aşamasının en önemli faktörü sıcaklık uygulanmamasıdır. Bitki, meyve ya da tohumdan yağ çıkarma işlemi ısıdan bağımsız yapılmaktadır.

*Çalışmalar İyi Tarım Uygulamaları (GAP-Good Agricultural Practices) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP-Good Laboratory Practices) çerçevesinde yürütülmektedir.

GMP Politikası

Yenilikçi, üretken ve daha fayda sağlama ilkeleriyle yola çıkan firmamız daha büyüyerek sağlık sektörünün önder kuruluşu olma yolunda ilerlemektedir. Bu hedefe T.C. Sağlık Bakanlığından Soğuk Pres Yöntemiyle Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürün Etken Madde Üretimi ve Yumuşak Jelatin Kapsül Formunda Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürün Üretim sertifikası ile bir ilk olarak kuvvetli bir adım daha yaklaşmış olup kendinden emin adımlar atmaktadır.
Firmamız GMP kapsamında tüm paydaşlarına ve çalışanlarına GMP bilincini kazandırmak için eğitim ve faaliyetler düzenlemektedir.

  • Kurmuş olduğumuz GMP sistemi kapsamında,
  • Yasal gerekliklerine yerine getirmeyi,
  • Ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermemeyi
  • Yüksek kalitede hijyenik ürünler üretmeyi
  • Ürünlerinin hammadde tedarikinden son kullanım tarihine kadar olan sürede kalitesini güvence altına almayı,
  • Araştırma ve Geliştirme faaliyetleri ile ürün yelpazesini genişletmeyi ve sürekli iyileştirmeyi,

  Taahhüt ederiz.

  GMP Sertifikası

Menü