Mevsim Geçişinin Sağlıklı Yol Arkadaşları Zade Vital®’de

İlkbaharın gelişiyle beraber değişen ısı farklılıklarından olumsuz etkilenenler, Zade Vital®’in Çörek Otu Yağı ve Nigefix Nazal Sprey ürünleriyle yaşam kalitesini arttırıyor. Ağırlıklı olarak mevsim geçişlerinde baş gösteren alerjik rinit, sindirim sistemi bozuklukları, burun kurulukları ve tahrişlerine olumlu yönde katkı sağlayan mucizevi ürünler, rahat bir nefes almanızı sağlıyor.

Hipokrat’tın Sırrı: Çörek Otu Yağı

Tıp biliminin kurucularından Hipokrat’ın sindirim bozukluklarına karşı sırrı olarak bilinen Çörek Otu Yağı’nın kullanımı; tarihi Eski Mısır’a kadar dayanıyor. Çörek otunun içerisinde bulunan esansiyel yağlar hem doğal bir nemlendirici olmasının yanı sıra alerjiye bağlı oluşan burun akıntıları ve tahrişlerinin önlenmesine de destek oluyor. Yılın belirli dönemlerinde artış gösteren alerjik rinit rahatsızlıklarına da olumlu bir katkı sağlayarak bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Zade Vital®’in Cold Press yöntemiyle yağa dönüşen faydalı vitamin, mineral ve besin öğelerinin sunulduğu Çörek Otu Yağı, mevsim geçişlerinin en yakın yol arkadaşı oluyor.

Sıvı formlu besin desteğiyle günde 1-2 tatlı kaşığı içilmesi uygun görülen Zade Vital® Çörek Otu Yağı’nın hem yetişkinler hem de çocuklar için yumuşak kapsül olarakta üretiliyor.  6 yaş üstü kapsül yutabilen çocuklara günde 1-2 kapsül, yetişkinlere ise günde 2-4 kapsüle kadar tavsiye ediliyor.

Nigefix Nazal Sprey: Rahat bir Nefes

Mevsim geçişlerinde sık sık görülen alerjiyle bağlı oluşan burun kuruluğu ve tahrişlerine karşı üretilen Nigefix Nazal Sprey içeriğindeki çörek otu, okaliptus ve nane uçucu yağlar sayesinde solunum sırasında alınan havayı nemlendirerek rahat bir nefes almayı sağlıyor.  Sinüsleri temizleyip açma özelliği olan ürün, kulak, burun ve boğazda oluşabilecek mikroorganizmaları ve tahriş edici maddelerin burundan kolayca atılmasını destekliyor. Ürünün formülünde bulunan esansiyel yağlar, doğal bir nemlendirici görevi görerek bitkilerin şifalı dünyasını yansıtıyor.

Referanslar

ÇÖREK OTU YAĞI

  • Schleicher P, Saleh M.Black cumin seed: the magical Egyptian herb for allergies, asthma, and immune disordes. Vermont Healing Arts Press; 1998. P 90.
  • Rochester, Al-Rowais NA. Herbal Medicine in the treatment of diabetes mellitus. Saudi Med J2002;23:1327-31.
  • Hufmann MA. Proc Nutr Soc 2003;62:371-81.
  • Omar A Ghosheh S, Abdulghani A, Houdi A, Crookscor PA, J Pharm Biomed Anal 1999;19:757-62.
  • Al-Jassir MS. Chemical composition and microflora of black cumin (Nigella sativa L)seeds growing in Saudi Arabia. Food Chem 1992;45:239-42.
  • Mahmoud MR, El-Abhar HS, Saleh S.J Ethnopharmacol 2002;79:1-11.
  • Al-Gaby Nahrung 1998;42:290-4.).
  • Ali BH, Blunden G. Pharmacological and toxicological properties of Nigella sativa. Phytohter Res. 2003;17 (4):299-305.
  • Salem ML.Immunomodulatory and immunotherapeutic properties of the Nigella sativa L seed.Int. Immunopharmacol. 2005;5:1749-1770.
  • Ahmad Najimi et al. Effect of Nigella sativa oil on various clinical and biochemical parameters of insulin resistance syndrome. Int J Diabetes Dev Ctries. 2008 Jan-Mar; 28 (1):11-14.
Menü