ZADE VITAL
NİGEFİX NAZAL SPREY

  • Solunumda burun ve burun mukozasının nemlendirilmesi ve burun tıkanıklığının giderilmesi önemlidir.1
  • Doğal içeriği sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur, alışkanlık yapmaz.
  • Çörek otu yağı, ksilitol, okaliptus yağı, nane yağı, greyfurt çekirdeği ekstresi içerir.
    Net miktar: 15 ml (0.51 fl oz) sprey başlıklı cam şişe

KULLANIM TALİMATI

6 yaş ve üzeri kullanıma uygundur. Gün içinde gerektiği zaman istenilen sıklıkta her bir burun deliğine 1-2 defa veya daha fazla püskürtülerek kullanılması tavsiye edilir. Kullanımından önce ellerinizi yıkayınız. Şişeyi oda sıcaklığında saklayınız. Her kullanımdan sonra şişenin ucunu silerek temizleyiniz ve kapağını kapatınız.

Uyarılar

6 yaş altındaki astım, alerji gibi alt solunum yolu şikayetleri olan ve öncesinde burun mukozasına ait tahriş öyküsü olan hastalar kullanmamalıdır. Kullanım sonrasında kızarıklık, kaşıntı, yarada sulanma gibi alerjik reaksiyonlar görüldüğü takdirde ürünü kullanmayı bırakınız ve doktor veya eczacınıza başvurunuz. Çocuklarda yetişkin gözetiminde kullanılması önerilir. Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız.

Alerji Uyarısı

Bileşenindeki maddelerin herhangi birine hassasiyeti olanlarda kullanılmamalıdır.

Referanslar

1. KG Stiles. The Essential Oils Complete Reference Guide: Over 250 Receipes for Natural Wholesome Aromatherapy. Page Street Publishing 2017, 71-73. 2. MEAMARBASHI, Abbas; RAJABI, Ali. The effects of peppermint on exercise performance. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 2013, 10.1: 15. 3. Uhari M, Kontiokari T, Niemela M. A novel use of xylitol sugar in preventing acute otitis media. Pediatrics 1998;102:879-84. 4.Tapiainen T, Kontiokari T, Sammalkivi L, et al. Effect of xylitol on growth of Streptococcus pneumoniae in the presence of fructose and sorbitol. Antimicrob Agents Chemother 2001;45:166-9.

İlgili Ürünler

ZADE VITAL ÇÖREK OTU YAĞI

ZADE VITAL C VİTAMİNİ

ZADE VITAL OMEGA 3 FORTE BALIK YAĞI