Sosyal Sorumluluk

Zade Tesisleri’nde gerçekleştirilen rafinasyon işlemi sırasında oluşan yan ürünler üniversite ve araştırma kurumları ile gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ve projelerinin sonucunda atık olmaktan çıkartılarak katma değeri yüksek ürünler haline dönüştürülmektedir.

Çevre bilinci ile yürütülen bu çalışmalar sonucunda değerlendirilen yan ürünlerle, yurtdışından ithal edilen özellikle yem ve kimya sanayinde kullanılan ürünlerin yurtiçinde üretilmesi sağlanmış, yurtdışına döviz çıkışı önlenmiş, Türk firmalarının ödeme maliyetleri düşürülmüş ve bahsedilen yardımcı maddelerin kullanıldığı alanlarda, özellikle yem sanayinde verimlilikler artırılmıştır.

Yem Sanayi

Bitkisel Yem Sanayi Yağı

Unlu Mamuller Sanayi

Vitaminli Cornflex katkı parçacıkları, diyet çubukları ve galetalar, lifli ekmek un karışımları için öğütülmüş tohumlar, diyabetik ürünler

Kimya ve Kozmetik Sanayi

Akü Suyu, Arıtılmış Endüstriyel Su, Arıtılmış Gıda Üretim Suyu, Diabetik, Fatty Asit Oil (yağ), Leke Çıkarıcı Temizlik Ürünleri, Stearin (Perlit), Ütü Suyu, Vitamin ve Mineral Kompleksleri, Wax

Çimento Sanayi

Ağartma Toprağı (Yağlı Yakıt), Aktif Bentonit Toprak (İzolasyon), Winterize Toprağı (Yağlı Perlit)

Helvacızade Grubu tarafından destek verilen 40’a yakın dernek ve vakıf bulunmaktadır. Bunlar arasında TEMA Vakfı, LÖSEV ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği yer almaktadır.

Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil tarafından aile şirketleri ve gelecek hakkında yürütülen akademik çalışmalar da öncelikle ülkemizdeki aile şirketlerinin geleceğine katkı sağlamak amacındadır.

Menü