info-13@2x

“Daha sağlıklı
nesiller için”

Zade Vital, temelleri 1888 yılında atılan ve “daha sağlıklı nesiller için” gıda, sağlık iş kollarında faaliyet gösteren, köklü bir aile şirketi olan Helvacızade Grubu’nun parçasıdır.

logo-zade-global-300x200-300x200

Vitae, amet amet in maecenas aliquet ipsum. Lobortis bibendum ut massa lorem blandit pellentesque in varius facilisis. Id lectus in nibh sit sem tristique pharetra .
Tincidunt dictum nec sodales nunc viverra massa. Egestas sed id nunc arcu malesuada adipiscing orci id turpis. Convallis mollis vulputate quam egestas.

Faaliyetlerine 1888 yılında helva ve şekerleme üretimi ile başlayan Helvacızade Grubu, üç farklı iş koluyla, Türkiye’nin önde gelen, köklü ve kurumsallaşmış aile şirketleri arasında yer almaktadır. Gıda ve distribütörlük hizmetleri alanında Zade A.Ş. ile Helvacızade A.Ş., sağlık alanında Zade Vital A.Ş. şirketlerinin sahibi olan Helvacızade Grubu, uluslararası operasyonlarını, Zade Global Inc. şirketi ile yürütmektedir.

Bitkisel sıvı yağlar, fonksiyonel ürünler, besin destekleri ve geleneksel bitkisel tıbbi ürünler alanlarında sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile inovatif ve yenilikçi ürünler geliştirip üreten Helvacızade Grubu, Türkiye’nin ödüllü sağlıklı yaşam markası Zade Vital’i sizlerle buluşturmaktadır.

Helvacızade, sahip olduğu Ar-Ge merkezleri ve global ölçekteki Ar-Ge işbirlikleri ile, tohumun doğduğu Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’in bereketli topraklarından elde ettiği bitki ve tohumları yenilikçi ürünlere dönüştürmekte, dünya genelinde ABD ve 85 farklı ülkeye ulaştırmaktadır.

Helvacızade Grubu’nun Ar-Ge merkezleri ve üretim tesisleri Konya’da bulunmaktadır.

Zade Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesisleri’nde, 18 farklı kalite ve sistem belgesiyle, insan hatasından bağımsız üretim yapılmaktadır. 102 bin m² açık, 50 bin m² kapalı alan üzerine kurulu Zade Tesisleri, Türkiye’de kalitesi ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi’yle tescil edilen ilk bitkisel yağ tesisi unvanını taşımaktadır. Üretim sürecinin, aynı üstün kaliteyi sürekli olarak üretebilmesi ve insan hatasından bağımsız olması, PLC otomasyon sistemlerinin kontrolüyle sağlanmıştır. Tesisler günlük 400 ton, yıllık 130.000 ton üretim kapasitesine sahiptir. 2018 yılında tamamlanan 16.000 m² kapalı alana sahip dolum ve paketleme ek tesisleri yatırımı kapsamında günlük kapasite 3 kat artırılarak, 1.200 tona çıkartılmıştır. Zade Tesisleri’nde üretilen yemeklik bitkisel sıvı yağ ürünleri Zade, Truco ve Sunilla markaları ile sunulmaktadır.

Avrupa’nın GMP standartlarındaki en büyük yumuşak kapsül üretim tesisine sahip olan Helvacızade, Zade Vital İlaç Üretim Tesisleri’nde yıllık 1 milyar yumuşak kapsül üretimi gerçekleştirmektedir. Tesislerin yıllık sert kapsül üretim kapasitesi ise 324 milyondur.

Ürün geliştirme ve üretim olanakları ile dünya OTC pazarına yön veren Helvacızade, pek çok uluslararası ve ulusal kurumun güvenilir hammadde sağlayıcısı ve markalı ürün tedarikçisidir.

Zade Vital, Tohumların Doğal Gücü

Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi, tohumun doğduğu Anadolu topraklarından çıkan, Akdeniz ve Karadeniz’in sağlık fışkıran bitki ve meyvelerinden güç bulan sağlıklı yaşam markasıdır.

Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile bugün 10 yıla ulaşan üniversite-sanayi Ar-Ge işbirliği ile geliştirilen Zade Vital ürünlerinin zemininde bilim insanlarından oluşan 200 kişilik bilim grubu ve Helvacızade Grubu’nun güçlü Ar-Ge ve Ür-Ge alt yapısı yer almaktadır.

Zade Vital, binlerce yıldır şifa ve güzellik amaçlı kullanılan bitki, meyve ve tohumları Ar-Ge ile birleştirmiş, Vital Oils kategorisi ile dünyanın en zengin Cold Press ürün çeşitliliğini sunmuştur. Bitki, meyve ve tohumları hiçbir ısıl işlem ve kimyasal işlem görmeden üreten Zade Vital, geniş ürün yelpazesi ile sadece belirli coğrafyalarda yetişen bitkileri, uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üreterek, farmasötik formda tüm dünya ile buluşturmaktadır. Zade Vital; T.C. Sağlık Bakanlığı Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler, Besin Destekleri ve Cosmeceuticals ürün kategorileri ile 145 farklı ürün ve 558 farklı ürün formu ile yaşamın her anında destek olmayı hedeflemektedir. Zade Vital ürünleri Türkiye genelinde 16.590 eczanede, adece doktor ve eczacı danışmanlığında insanlarımızla buluşmaktadır.

Zade Vital 2017 yılında “Yılın Sağlıklı Yaşam Markası ve Yılın Besin Destekleri Markası” ödüllerine layık görülmüştür.

Zade Global Inc

Zade Vital ürünleri 2015 yılından itibaren aralarında Singapur, Katar, Hollanda, Yemen, Pakistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İran, KKTC, İspanya, Romanya, Hırvatistan, Hong Kong bulunan13 farklı ülkeye ihraç edilmektedir. Portekiz, İspanya, İtalya ve İngiltere pazarlarına ihracat çalışmaları yürütülmektedir.

2018 yılında ABD Chicago’da kurulan Zade Global Inc. şirketi ile ABD pazarı çalışmalarını hızlandıran Zade Vital, 1 Mart 2019 itibari ile ABD pazarına ihraç edilmeye başlamıştır. Ülkemizin tarihinde ilk kez, Türkiye’den doğan bir sağlıklı yaşam markası, bu kadar yüksek ölçekte ABD’ye gönderilme başarısını elde etmiştir.

Yenilenen ambalajlarımızla, ülkemizin şimdiye kadar sağlık alanında değerlendirilmeyen 30 bitkisi, GMP standartlarında üretilerek ABD’li insanların kullanımına sunulmuştur. Kişiye özel besin desteklerinin ilk adımı olan Zade Vital Combo Serisi ve Cold Press sağlıklı yağlar pazarda büyük ilgi görmeye başlamış ve yakın zamanda ABD’nin yanı sıra Kanada ve Güney Amerika’da da insanlarla buluşacaktır.

2023 yılına kadar 200 yeni Türk bitkisinin daha tüm dünyaya farmasötik formda gönderilmesi hedeflenmektedir.

Zade Global Inc. ile ilgili daha detaylı bilgi için: zadeglobal.com

Zade Vital ABD çalışmaları ile ilgili daha detaylı bilgi için: zadevital.com

Zade markalı yemeklik bitkisel yağlar ile ilgili daha detaylı bilgi için; zade.com.tr

LOREM IPSUM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum eget
tortor sem. Mauris vel commodo odio.