ÖDÜLLERİMİZ

2021

Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde alanındaki başarısı, vizyonu, toplumsal konulara bakışı,
sosyal sorumluluk kapsamında üstlendiği rollerden dolayı “Yılın Gıda Takviyesi Markası” ödülüne layık görüldü.

2020

135 yıla yaklaşan mirasıyla Zade Vital, katma değerli üretim ve sürdürülebilir tarım uygulamalarına verdiği katkılardan ötürü T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ‘’Tarımı Geleceğe Taşıyanlar’’ ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin en prestijli ekonomi dergileri arasında bulunan Fortune Türkiye’nin gerçekleştirdiği “40 Yaş Altı 40” Ödül Töreni’nde ‘’İnovasyon Özel Ödülü’’ne Zade Vital Genel Müdürü K.Taha Büyükhelvacıgil’i layık gördü.

2019

Türkiye’nin 200. Ar-Ge merkezi ve doğal sağlık destek ürünleri alanındaki ilk Ar-Ge merkezi olma özelliği taşıyan Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi, alanında başarılı merkezleri ödüllendirmek amacıyla 7.’si gerçekleşen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde ödüle layık görüldü.

2018

Zade Vital, uluslararası Health& Fitness Dergisi tarafından “Yılın Besin Desteği Markası Ödülü”nü almıştır.

Zade Vital, Outdoor Fitness Dergisi tarafından “En İyi Besin Destekleri Markası Ödülü”nü almıştır.

Tahir Büyükhelvacıgil; Başkanlığını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de katılımlarıyla gerçekleşen törende, ülke ekonomisine bulunduğu hizmetlerden dolayı “Hizmet Şeref Belgesi” almıştır. Tahir Büyükhelvacıgil, TOBB delegesi olarak ülke ekonomisine 20 yıldır kesintisin hizmet eden ve şeref belgesine layık görülen 2 kişiden biri olmuştur.

Zade Vital Genel Müdürü Kadir Taha Büyükhelvacıgil, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’ndan Refik Üreyen Ödülünü almıştır.

2017

Zade Vital “Yılın Sağlıklı Yaşam Markası ve Yılın Besin Destekleri Markası” ödüllerine layık görülmüştür.

Zade Vital Türkiye, Uluslararası Satış & Pazarlama & İş Geliştirme Müdürü Kadir Taha Büyükhelvacıgil, “Fortune 40 Yaş Altı Liderler Listesi”nde yer almıştır.

2016

Zade Vital Rüşeym Yağı Daily ve Combo Serisi, Ambalaj Ayyıldızları Ödül Programı’nda, Tıp ve Eczacılık Kategorisi’nde ödül alan tek marka olmuştur.

2015

Eczacı Dergisi tarafından düzenlenen, ilaç ve eczacılık sektörünün en prestijli ödül programı Altın Havan 2015’te, “İlaç Dışı Kategori Ürün Ödülü” Zade Vital’in olmuştur.

2014

European Business Awards (Avrupa iş Ödülleri) 2013/2014 Ödül Programı ‘nda Türkiye’yi temsil eden Zade Vital , alanının en büyük ödülü olan “Ruban d’Honneur/ Yüksek Onur Derecesi” ödülünü kazanmıştır.

Helvacızade Grubu CEO’su Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Türk Bilim Dünyası’na ve Türk Tıbbı’na yaptığı hizmetlerden dolayı “Türk Dünyası İbn-i Sina Liyakat Nişanı’na layık görülmüştür.

Fortune 500 Türkiye listesinde Helvacızade Grubu ödül almıştır.

2009

Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Dünya Barış Federasyonu / Universal Peace Federation tarafından “Birleşmiş Milletler Barış Elçisi” ödülüne layık görülmüştür.

Tahir Büyükhelvacıgil, Petkim 45. Yıldönümü Ödül Programı’nda “Yılın Bürokratı” ödülüne layık görülmüştür.

2008

Tahir Büyükhelvacıgil, Türk Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından “Hizmet Şeref Belgesi”ne layık görülmüştür.

2003

Zade Tesisleri, Türkiye Kalite Derneği tarafından EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Onayına layık görülmüştür.

2002

Ulusal Kalite Ödülü çalışmaları bitirilmiş olup Ulusal Kalite Ödülüne Katılım beratı alınmıştır.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) KOBİ Çevre Teşvik Ödülü alınmıştır.

Zade Tesisleri Çevre Sağlık Birliği tarafından “Çevre Koruma Maddi ve Manevi Katkı Ödülü” almıştır.

1993

Zade Tesisleri, SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından insan ve işçi sağlığı açısından ödüllendirilmiştir.