Bahar Kapıyı Çalarken Yenilenme Zamanı

Mevsim değişiklikleri, özellikle kıştan bahara geçiş, sağlık açısından her zaman zorlu olabilir. Bu dönemde, çevrede bulunan birçok bakteri ve virüs hastalıkların artmasına neden olabilir. Bu nedenle, bağışıklık sisteminin güçlü tutulması son derece önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için sebzeler ve meyveler gibi sağlıklı besinleri tüketmek ve bağışıklığı destekleyen ürünleri kullanmak önerilir.

Polen Mevsiminde Doğanın Desteğiyle Rahatlayın!

İlkbaharın başlamasıyla birlikte birçok alerjen ortaya çıkar. Özellikle çiçek tozları (polenler), alerji semptomlarını şiddetlendirdiği için risk altındaki kişilerde ciddi problemlere neden olabilir. Alerjiden korunmanın en önemli yollarından biri, alerjenlerden mümkün olduğunca kaçınmaktır. Ancak, çiçek tozlarına alerjisi olan bireylerin bu kaçınma çabaları çok zor olabilir. Bu durumlarda, alerji semptomlarını azaltmaya yardımcı olan ürünler arasında çörek otu yağı gibi destekleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Bahara Enerjik Girin!

Bahar ayları, mevsim geçişi nedeniyle hormonlarda değişimlere neden olabilir. Kıştan çıkış ve yeni bir mevsime uyum sağlamanın getirdiği yorgunluk, bahar aylarında karşılaşılan sağlık sorunlarından biridir. Bu sorunla başa çıkabilmek için uyku düzenine dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, enerji veren takviyeler alarak bu problemlerle başa çıkabilirsiniz. Vücudun enerji üretim merkezi olan mitokondri yapısında bulunan antioksidan Koenzim Q10, L-karnitin ve Ginseng gibi içerikler, enerjinizi artırmak ve yorgunluğunuzu azaltmak için destek amaçlı alınabilir.

Yaza Hazır Olun!

Kış aylarında fazla yemek yemek, bahar aylarında kilo sorunlarına neden olabilir. Kilo vermek isteyenler için, beslenme düzeninin gözden geçirilmesi ve fiziksel aktivitenin artırılması önemlidir. Spor yapmaya alışkın olmayanlar için en iyi seçenek tempolu yürüyüştür. Kilo vermenin kolaylaştırılması için destekleyici ürünler de kullanılabilir. Aspir yağı, içeriğindeki konjuge linoleik asit (CLA) sayesinde enerji kullanımının artırılmasına yardımcı olur. Egzersizlerden önce tercih edilebilecek L-Karnitin, performans artışı sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, detoks etkisi sağlamak amacıyla deve dikeni kullanımı da faydalı olabilir.

Bu sayfada yer alan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve toplum sağlığını yönlendirici kesin bilgiler içermemektedir.

Kaynaklar: Blankson H, Stakkestad J.A., Fagertun H., Thom E,J Wadstein J., Gudmundsen O; Conjugated Linoleic Acid Reduces Body Fat Mass in owerweight and Obese Humans; Nutr.130:2943-2948,2000. Human Nutrition and Metabolism. • Schleicher P, Saleh M.Black cumin seed: the magical Egyptian herb for allergies, asthma, and immune disordes. Vermont Healing Arts Press; 1998. P 90. • Rochester,Al-Rowais NA. Herbal Medicine in the treatment of diabetes mellitus. Saudi Med J2002;23:1327-31. • Hufmann MA. Proc Nutr Soc 2003;62:371-81. • Nurhan T. Dunford; gourmet and health prompting speciality oils AOCS monograf series on oil seeds chapter 13 s. 359-376.• Alessandri; C.;P. Pignatelli; et al. AlphaLinoleinic Acid-Rich Wheat Germ Oil Decreases Oxidaitve Stres and Cd40 Ligand in patients with Mild Hypercholestrerolemia, Arterioscler, Thromb. Vasc. Biol.2006,26,2577-2578.

Viruna Neergheen, Annapurna Chalasani, Luke Wainwright, Delia Yubero, Raquel Montero, Rafael Artuch. “Coenzyme Q10 in the Treatment of Mitochandrial Disease”. Journal of Inborn Errors of Metabolism o- Screening.2017;5: 1-8 Frederick L. Crane. “Biochemical Functions of Coenzyme Q10”. Journal of the American College Of Nutrition, 2001; 20(6): 501-598 Domnica Fotino, Angela M Thompson-Paul, and Lydia A Bazzano. “Effect of coenzyme Q10 supplementation on heart failure: a meta-analysis”. Am J Clin Nutr 2013;97:268-75

Ürünlerimize göz atın;

Kış aylarından bahar aylarına geçiş sağlık açısından hep zorlu olur. Ortamda çok sayıda bakteri ve virüs hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle bağışıklık sisteminin güçlü tutulması çok önemlidir. Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması için bol bol sebze ve meyve yenilmesi ve bağışıklık sistemini desteklemeye yönelik ürünlerin kullanılması önerilebilir.

Polen Mevsiminde Doğanın Desteğiyle Rahatlayın!

İlkbahar aylarıyla birlikte çok sayıda alerjen ortamda bulunmaya başlar. Özellikle çiçek tozları (polenler) alerjiyi güçlü bir biçimde tetikledikleri için riskli kişilerde sıkıntı yaratırlar. Alerjiden korunmanın en önemli yolu alerjenden kaçınmaktır. Çiçek tozlarına alerjisi olan bireylerin bu alerjenlerden kaçınması çok zordur. Bu durumlarda koruyucu olarak çörek otu yağı gibi alerji semptomlarını azaltmaya yardımcı ürünlerden destek alınabilir.

Bahara Enerjik Girin!

Bahar ayları mevsim geçişi nedeniyle hormonların da değiştiği zamanlardır. Kıştan çıkışın ve yeni bir mevsime adapte olmanın getirdiği bir yorgunluk durumu da yine baharda karşımıza çıkan sağlık sorunlarından biridir. Uyku düzenine dikkat edilmesi bu sorunla başa çıkılmasında önemlidir. Enerji verici takviyeleri hayatımıza alıp bu problemlerle başa çıkabiliriz. Vücudun temel bileşenlerinden biri olan antioksidan Koenzim Q10 (hücrelerin enerji üretim merkezi olan mitokondtinin yapısında bulunur), L-karnitin, Ginseng gibi içerikler enerjinizi artırmak ve yorgunluğunuzu azaltmak için destek amaçlı alınabilir.

Yaza Hazır Olun!

Kış aylarında hesapsız yenen yemeklerin neden olduğu kilolar bahar ayları geldikçe dert olmaya başlar. Kilo vermek isteyen kişiler için beslenme düzeninin gözden geçirilmesi ve hareketin artırılması önemlidir. Spor yapmaya alışkın olmayan kişiler için en iyi hareket tempolu yürüyüştür. Kilo vermenin kolaylaştırılması açısından destekleyiciler de kullanılabilir. Aspir yağı içeriğinde bulunan konjuge linoleik asit (CLA) sayesinde hareketle enerji kullanımının artırılmasına destek olur. Egzersizlerden önce tercih edilebilecek L-Karnitin sayesinde performans artışı sağlanır. Ve detoks etki sağlamak amaçlı deve dikeni kullanımında da fayda vardır.

Bu sayfada toplum sağlığını yönlendirecek kesin bilgiler yer almamaktadır.

Kaynaklar: • Blankson H, Stakkestad J.A., Fagertun H., Thom E,J Wadstein J., Gudmundsen O; Conjugated Linoleic Acid Reduces Body Fat Mass in owerweight and Obese Humans; Nutr.130:2943-2948,2000. Human Nutrition and Metabolism. • Schleicher P, Saleh M.Black cumin seed: the magical Egyptian herb for allergies, asthma, and immune disordes. Vermont Healing Arts Press; 1998. P 90. • Rochester,Al-Rowais NA. Herbal Medicine in the treatment of diabetes mellitus. Saudi Med J2002;23:1327-31. • Hufmann MA. Proc Nutr Soc 2003;62:371-81. • Nurhan T. Dunford; gourmet and health prompting speciality oils AOCS monograf series on oil seeds chapter 13 s. 359-376.• Alessandri; C.;P. Pignatelli; et al. AlphaLinoleinic Acid-Rich Wheat Germ Oil Decreases Oxidaitve Stres and Cd40 Ligand in patients with Mild Hypercholestrerolemia, Arterioscler, Thromb. Vasc. Biol.2006,26,2577-2578.

Viruna Neergheen, Annapurna Chalasani, Luke Wainwright, Delia Yubero, Raquel Montero, Rafael Artuch. “Coenzyme Q10 in the Treatment of Mitochandrial Disease”. Journal of Inborn Errors of Metabolism o- Screening.2017;5: 1-8 Frederick L. Crane. “Biochemical Functions of Coenzyme Q10”. Journal of the American College Of Nutrition, 2001; 20(6): 501-598 Domnica Fotino, Angela M Thompson-Paul, and Lydia A Bazzano. “Effect of coenzyme Q10 supplementation on heart failure: a meta-analysis”. Am J Clin Nutr 2013;97:268-75

Ürünlerimize göz atın;